LG Super Racing Weekend: Z Pergusy do Brna

Po ulewach w Magny-Cours trzecia z dziesięciu rund LG Super Racing Weekend? rozegrana została na słonecznej i gorącej Sycylii w Pergusie. Wyścigi przyciągnęły na tor 40 000 widzów.

W sumie od rozpoczęcia sezonu zawody na żywo śledziło ponad 120 000 fanów sportów motorowych. Dotychczasowe trzy weekendy obejrzało także 20 milionów telewidzów.

W Mistrzostwach FIA GT swoje trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli Thomas Biagi i Matteo Bobbi (BMS Scuderia) po tym jak prowadzący Luca Cappellari i Fabrizio Gollin zostali zdyskwalifikowani za nieprzepisowy wlot powietrza w swoim BMW. W kategorii N-GT dzięki triumfowi swoje pierwsze punkty w sezonie zdobyli Brytyjczycy Tim Sugden i Martin Short. Pierwsze punkty w historii występu Polaków w wyścigach długodystansowych zdobyli Andrzej Dziurka i Wojciech Dobrzański. Polacy ukończyli wyścig na znakomitym piątym miejscu.

Trzecia runda Mistrzostw Europy FIA Samochodów Turystycznych (ETCC) w Pergusie była popisem Alfy Romeo. Włoska marka nie zawiodła zajmując dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Robeto Colciago przed Gabrielem Tarquinim, który w klasyfikacji mistrzostw zrównał się z Jorgiem Mullerem. Obaj mają na swoim koncie po 36 punktów. Teraz seria przenosi się do Brna, gdzie przed rokiem marka Alfa Romeo odniosła podwójne zwycięstwo.

Kierowcy rywalizujący w Formule Renault V6 tym razem mieli wolne i nie przyjechali do Pergusy. W wyścigu Renault Clio Trophy triumfował obrońca tytułu Luca Rangoni skutecznie odpierając ataki swojego rodaka Vito Postiglione. Kolejna eliminacje seria Renault V6 rozegrana zostanie w Monaco przed Grand Prix Formuły 1, a do cyklu LG SRW powróci dopiero w Donington (27-29 czerwca).