Kuzaj zdyskwalifikowany

Leszek Kuzaj z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Subaru Impreza) wprawdzie wygrał 7. Rajd Nikon, szóstą tegoroczną eliminację rajdowych samochodowych mistrzostw Polski, ale został zdykwalifikowany. Wywalczył jednak tytuł mistrza kraju w sezonie 2006.

Zwycięzcą rajdu uznany został więc Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo 9). Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Lubiak (Mitsubishi Lancer Evo 9) a trzeciej Tomasz Kuchar (Subaru Impreza).

W sobotę pierwszego dnia rajdu na piątym odcinku specjalnym na skutek awarii technicznej samochodu jazdę na trasie Rajdu Nikon zakończył Michał Sołowow (Mitsubishi Lancer Evo 9), który był jedynym rywalem Leszka Kuzaja, mającym szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski.

Ostatnią eliminacją rajdowych mistrzostw Polski będzie Rajd Warszawski, który odbędzie się na przełomie września i października. Leszek Kuzaj (w jego subaru nie było katalizatora i za to został zdykwalifikowany) zapewnił na mecie w Dzierżoniowie, że mimo zdobycia tytułu mistrza Polski, wystartuje także w ostatniej eliminacji MP.