Kuzaj najszybszy

Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) wygrał 2. Zimowy Rajd Magurski, pierwszą rundę rajdowych mistrzostw Polski w sezonie 2006. Drugie miejsce zajął Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) - strata 2.12,9, na trzeciej pozycji rajd ukończył Sebastian Frycz (Mitsubishi Lancer) - strata 2.26,1.

Rajd rozegrano w rejonie Gorlic, zawodnicy mieli do przejechania jedenaście odcinków specjalnych. Po pierwszym dniu i trzech odcinkach liderem był Michał Sołowow (Mitsubishi Lancer Evo VIII), który o 5 sekund wyprzedzał Leszka Kuzaja (Subaru Impreza) i o 17,9 s Sebastiana Frycza (Mitsubishi Lancer).

Drugiego dnia rozegrano osiem odcinków specjalnych. Już na pierwszym lider miał problemy techniczne, z powodu awarii środkowego dyferencjału uzyskał na trasie czwartego odcinka specjalnego czas gorszy o prawie 13 sekund od Kuzaja i spadł w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce.

Na szóstym odcinku Sołowow poniósł kolejne straty, wpadł w zaspę śnieżną, stracił do zwycięzcy Łukasza Witasa (Mitsubishi Carisma) ponad 36 sekund i w klasyfikacji generalnej rajdu znalazł się na czwartym miejscu.

Pierwszą pętlę drugiego dnia - trzy odcinki specjalne, doskonale pojechał Witas, który dwa razy (na odcinku 4 i 5) był drugi a szósty OS niespodziewanie wygrał. Po sześciu odcinkach liderem był Kuzaj, drugie miejsce zajmował Witas, na trzeciej pozycji plasował się Tomasz Kuchar.

Na kolejnej próbie skończyła się dobra passa Witasa. W jego Mitsubishi Carismie silnik stracił moc, mechanicy zespołu nie byli w stanie naprawić uszkodzenia i zawodnik stracił szansę walki o czołową lokatę.

Trzy kolejne odcinki wygrał obrońca tytułu mistrza Polski Leszek Kuzaj, którego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Tomaszem Kucharem wzrosła do 1.44,6. Dwie ostatnie próby Kuzaj pojechał spokojnie, kontrolując rywali. W obu triumfował Michał Sołowow, ale strat do zajmującego trzecie miejsce Frycza nie był w stanie odrobić.