Kulig szósty na Maderze

Andrea Aghini okazał się najszybszym kierowcą Rajdu Madery siódmej eliminacji mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku trudności dwadzieścia. Jadący Peugeotem 206 WRC Włoch utrzymał prowadzenie na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych imprezy. Na próbie numer 26 był najszybszy, na kolejnej uległ najgroźniejszemu rywalowi Miguelowi Camposowi (również Peugeot), ale w ostatecznym rozrachunku pokonał go o ponad dwanaście sekund. Trzecie miejsce przypadło nieco wolniej, ale równo jadącemu Renato Travaglii. Startujący Peugeotem 206 WRC Włoch zdobył tym samym osiemdziesiąt punktów do klasyfikacji mistrzostw Europy i wygląda na to, że będzie najgroźniejszym rywalem naszego Janusza Kuliga w walce o europejski czempionat.

Kolejne punktowane miejsca w rajdzie przypadły odpowiednio: Henrikowi Lundgaardowi (Subaru Impreza WRC), Manfredowi Stohlowi (Peugeot 206 WRC) i Januszowi Kuligowi. Nasz kierowca, mimo kłopotów technicznych pod koniec dzisiejszego dnia, zdołał utrzymać się na ostatnim z punktowanych miejsc, dzięki czemu wzbogacił swoje konto o kolejne dwadzieścia punktów. Krakowski kierowca wciąż prowadzi w klasyfikacji mistrzostw Europy, jednak wszystko wskazuje na to, że ostatnich trzech eliminacjach czekać go będzie zacięta walka z Travaglią.

Dowiedz się więcej na temat: Peugeot | Peugeot 206 | kulig | wrc