Kubica trzeci w Szwecji

Robert Kubica zajął trzecie miejsce w wyścigu będącym czwartą eliminacją Formuły Renault, rozgrywanym na szwedzkim torze Anderstorp. W kwalifikacjach Polak uzyskał czwarty czas (1:32.314) i z takiego też miejsca wystartował do wczorajszych zawodów. Spokojnie, ale szybko jadącemu kierowcy z Krakowa udało się awansować o jedno miejsce i zakończyć rywalizację na najniższym stopniu podium.

Robert Kubica zajął trzecie miejsce w wyścigu będącym czwartą eliminacją Formuły Renault, rozgrywanym na szwedzkim torze Anderstorp. W kwalifikacjach Polak uzyskał czwarty czas (1:32.314) i z takiego też miejsca wystartował do wczorajszych  zawodów. Spokojnie, ale szybko jadącemu kierowcy z Krakowa udało się awansować o jedno miejsce i zakończyć rywalizację na najniższym stopniu podium.

Do miejsca drugiego zabrakło naprawdę niewiele, Polak o nieco ponad pół sekundy uległ Brazylijczykowi Roberto Streitowi. Tym razem cały weekend zdominował Neel Jani. Szwajcar, który wywalczył pole position, prowadził od startu do mety całe piętnaście okrążeń. Startujący z drugiego pola lider klasyfikacji Formuły Renault Eric Salignon nie zaliczy wyprawy do Szwecji do najbardziej udanych. Francuz został wypchnięty z toru przez młodego Argentyńczyka, Estebana Guerriego i spadł na ósme miejsce. Później starał się ambitnie odrabiać straty, ale skończyło się na zaledwie piątym miejscu.

Dzięki efektownemu zwycięstwu, a także najlepszemu wynikowi w kwalifikacjach oraz najszybszemu okrążeniu podczas zawodów, Neel Jani zdobył 34 punkty i w klasyfikacji zrównał się z Polakiem obaj z 64 oczkami na koncie zajmują miejsca 3/4. Drugi jest Francuz Nicolas Lapierre (68 punktów, dziś dopiero dziewiąty), a prowadzi jego rodak Eric Salignion. Ten ostatni stracił dziś nieco do najgroźniejszych rywali, ale z dorobkiem 98 punktów wciąż może być jeszcze spokojny. Inna sprawa, że lider obawia się najbardziej właśnie naszego kierowcy, twierdząc że to właśnie młodziutki Kubica może najbardziej na niego naciskać w dalszej części sezonu. W tym roku do rozegrania pozostało bowiem jeszcze pięć rund cyklu. Najbliższa zostanie rozegrana już 13 lipca na niemieckim torze Oschersleben.