Kubica dojechał na 29 miejscu

Robert Kubica z pilotem Michałem Kuśnierzem (Renault Clio R3) zajęli 29. miejsce w klasyfikacji generalnej w rozegranym we Francji Rallye du Var.

W klasie R3 Kubica uplasował się na 11. pozycji. Rajd wygrał pięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC).

W sobotę po drugim dniu rajdu Loeb (Citroen C4 WRC) stracił w rajdzie pozycję lidera po błędzie pilota, swojej żony, która na jednym z punktów kontroli czasu (PKC) za wcześnie oddała sędziom kartę drogową, a załoga została za to ukarana.

Nowy lider Belg Pieter Tsjoen (Ford Focus) miał 34,3 s przewagi nad Loebem. W niedzielę mistrz świata zdecydowanie przyśpieszył, a Tsjoen wypadł z trasy, stracił prawie trzy minuty i ostatecznie zajął w rajdzie 5. miejsce.

W klasie R2 triumfował rajdowy mistrz Polski Bryan Bouffier (Citroen C2 R2 Max), który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 12. pozycji.

Podczas rajdu Kubica i Loeb mieli chwilę na poznanie się i porozmawanie. Podobno polubili się od razu.