Kierowca bolidu F1Red Bull Racing

Sebastian Vettel został wybrany przez zespół Red Bull Racing do poprowadzenia bolidu Formuły 1 podczas Red Bull 3D Race.

"Schumi II" to w ostatnim czasie ulubiony zwrot określający Vettela, stosowany przez niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych. I nie ma w tym przesady. To obecnie jeden z największych talentów w sportach motorowych. 31 lipca 2007 roku Sebastian Vettel zastąpił Scotta Speeda na fotelu drugiego kierowcy w zespole Scuderia Toro Rosso, siostrzanym teamie F1 Red Bull Racing.

Vettel (19 lat) jest najmłodszym kierowcą w histori F1, który podczas wyścigu Grand Prix zdobył punkty. Dokonał tego podczas czerwcowego Grand Prix w Indianapolis, zastępując po ciężkim wypadku naszego Roberta Kubicę.

Swoją błyskotliwą karierę kierowcy wyścigowego rozpoczął w wieku 12 lat. Został szybko zauważony przez Red Bulla i już w 1998 roku objęty specjalnym programem dla młodych, utalentowanych kierowców. Trzy lata później na bazie tego programu utworzono Red Bull Junior Team. Vettel od początku jest jednym z najlepszych zawodników w zespole. Na starcie, Red Bull Junior Team składał się z zaledwie 7 kierowców reprezentujących 2 kraje. Obecnie w teamie jest 20 młodych, zdolnych zawodników reprezentujących 15 państw z 5 różnych kontynentów.

Sebastian Vettel był też do niedawna członkiem bardzo silnego, brytyjskiego zespołu Carlin Motorsport, teamu, który w ostatnich latach dzielił i rządził na światowych torach wyścigowych. Od 1996 roku kierowcy tego elitarnego zespołu odnieśli łącznie aż 129 zwycięstw w różnych kategoriach wyścigowych. W barwach zespołu Carlin Motorsport startowali m.in. Jenson Button, Mark Webber, Kimi Räikkönen, Takuma Sato, Anthony Davidson, Nico Rosberg oraz Robert Kubica. Wszyscy ścigają się obecnie w najbardziej elitarnych wyścigach na świecie - w Formule 1.

W 2001 roku Sebastian został kartingowym mistrzem Niemiec oraz mistrzem Europy

w kategorii juniorów. W 2003 roku zajął 2. miejsce w Formule BMW ADAC wygrywając 5 z 19 wyścigów, a rok później w tej samej serii zmiótł konkurencję, stając na podium we wszystkich 20 wyścigach, z czego wygrał aż 18.

W 2005 roku, startując w Formule 3 Euro Series, Vettel zajął na koniec sezonu piąte miejsce. W tym samym roku odbył też swoje pierwsze testy w bolidzie F1 w zespole Williamsa.

Przełomowy, na drodze do elitarnego świata Formuły 1, był rok ubiegły. Szef BMW Sauber F1 Team Mario Theissen, będąc pod dużym wrażeniem sukcesów Sebastiana, mianował go trzecim kierowcą zespołu. Vettel wystartował też w trzech wyścigach World Series by Renault, z których wygrał dwa. Zatriumfował również w sześciu wyścigach z serii Formula 3 Euro Series finiszując w klasyfikacji generalnej na doskonałym, drugim miejscu.