Kajetan Kajetanowicz trzeci w Grecji

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął trzecie miejsce w Rajdzie Akropolu, trzeciej rundzie samochodowych mistrzostw Europy. Zwyciężył Irlandczyk Craig Breen (Peugeot 208 T16), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął trzecie miejsce w Rajdzie Akropolu, trzeciej rundzie samochodowych mistrzostw Europy. Zwyciężył Irlandczyk Craig Breen  (Peugeot 208 T16), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kajetanowicz stracił do zwycięzcy 42,1 s. Drugie miejsce zajął były trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Citroen DS3) - strata 8,1.

Czterokrotny rajdowy mistrz kraju Kajetanowicz startował w Grecji po raz pierwszy w karierze. Po pierwszej niedzielnej pętli awansował nawet na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale później znalazł się na trzeciej pozycji i utrzymał ją do końca imprezy.

"To był dla nas wspaniały weekend, dziękuję mojemu zespołowi. To było dobre doświadczenie i wielkie wyzwanie. Jestem trochę zmęczony, ale to przecież Rajd Akropolu" - powiedział na mecie.

W tym roku po raz pierwszy stanął na podium rajdu zaliczanego do klasyfikacji ME. W dorobku ma już jednak także zwycięstwo w rundzie ME, wygrał bowiem w 2013 roku 70. Rajd Polski, który był wtedy rundą mistrzostw Europy. Wcześniej kierowca z Ustronia triumfował w Rajdzie Polski na trasach w rejonie Mikołajek także w 2010 i 2011 roku.

Kajetanowicz awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji ME. Polak dotychczas był czwarty w Rajdzie Liepaja, a pierwszej rundy ME styczniowego Rajdu Janner w Austrii nie ukończył z powodu awarii samochodu.

Czwartą eliminacją ME będzie w dniach 17-19 kwietnia Rajd Irlandii. W sezonie 2014 zaplanowane jest jedenaście rund, nie ma wśród nich żadnej imprezy w kraju, gdyż 71. Rajd Polski będzie pod koniec czerwca zaliczany do mistrzostw świata.

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.