Formula LatAm. Janek Kisiel trzeci w pierwszym wyścigu! Drugiego nie ukończy

W sobotę na torze w miejscowości Puebla odbył się pierwszy wyścig meksykańskiej serii wyścigowej Formula LatAm.

W zawodach gościnnie startuje trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji pucharu Volkswagen Castrol Cup - Jan Kisiel.

We wczorajszch treningach, pomimo, że tak tor jak i bolid Formula2000 są dla niego nowością spisał się bardzo dobrze, z treningu na trening uzyskując coraz lepsze czasy. Ostatecznie najlepiej pojechał w ostatniej sesji (jego czas to 1:33,252) tracąc do najszybszego kierowcy, Wenezuelczyka Francisco Cerullo zaledwie 1.004 sekundy. Dało mu to piąte miejsce. W dzisiejszch kwalifikacjach spisał się jeszcze lepiej - uzyskał czwarty czas.

Do wyścigu ruszał się więc z drugiej linii. Kisiel popisał się świetnym startem i już w pierwszym zakręcie wyprzedził jadącego z pole position Jose Lopeza.

Na trzecim okrążeniu warszawski kierowca wyprzedził również głównego pretendenta do końcowego zwycięstwa w tegorocznej edycji Formula Latam Francisco Cerullo. Wenezuelczyk odzyskał jednak prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Drugie miejsce zajął meksykański zawodnik Jose Sandoval.

Drugi wyścig Formuły LatAm zakończył się pechowo dla Janka Kisiela. Wyprzedzany przez jednego z zawodników (jechał wtedy na 3 pozycji) otarł się o betonową barierę i uszkodził bolid. Dalsza jazda okazała się niemożliwa. Wyścig wygrał Jose Sandoval, przed Francisco Cerrulo i Jose Lopezem.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Formula Latam (powered by Volkswagen) został Francisco Cerullo. Kierowca z Wenezueli wygrał w tym roku dziewięć wyścigów i po raz drugi z rzędu został triumfatorem serii.