Finał trzeciej edycji Rajdu Młodych

W sobotę na lotnisku Bemowo w Warszawie odbyły się finałowe rozgrywki III już edycji Rajdu Młodych. Tegoroczne eliminacje odbywały się we Wrocławiu, Gdyni, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Rajd Młodych wpisał się na stałe w kalendarz samochodowych imprez sportowych a dowodem tego niech będą liczby ; w tym roku nadesłano 5 308 zgłoszeń a wystartowało 2 380 zawodników, o 11% więcej niż w roku ubiegłym.

Mimo deszczu i zimna, emocji w sobotę nie brakowało. Zawodnicy rozlosowali numery startowe i rozpoczęła się walka pomiędzy najszybszymi. Do ścisłego finału weszło 10 zawodników z poszczególnych eliminacji regionalnych. Zwyciężył Maciej Smoleński z Olsztyna (czas :00 :23,843) przed Jakubem Biernackim z Duszników Zdroju (00 : 24,099) i Piotrem Wójcikiem z Warszawy (00:24,302) Odbyła się też finałowa rozgrywka dzienikarzy. Wygrał Piotr Robakowski przed Witoldem Bladym i Jacek Bieniaszkiewiczem.

Zgodnie z regulaminem zwycięzca otrzymał kluczyki od samochodu Peugeot 206, który będzie użytkował cały przyszłoroczny sezon, rowery, oczywiście marki Peugeot, otrzymali zawodnicy, którzy zdobyli II i III miejsce. Najmłodszego zawodnika sponsor medialny obdarował telewizorem. PZM umożliwi zwycięzcy uzyskanie licencji rajdowej R II według uproszczonej procedury. Ceremonię rozdawania nagród uświetnił swą obecnością Leszek Kuzaj.