Colin McRae zwycięzcą na Cyprze

Colin McRae prowadzący Forda Focusa WRC został zwycięzcą Rajdu Cypru, szóstej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Jest to druga z rzędu wygrana Szkota w tym sezonie (w pierwszych czterech startach nie zdobył żadnego punktu). Drugą pozycję zajął Richard Burns (Subaru Impreza WRC), który mimo zaciętej walki stracił do McRae 16,4 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Carlos Sainz (Ford Focus WRC), który ostatecznie stracił 26,5 sekundy do swojego kolegi z zespołu.

Niektórzy kibice Colina McRae przestali już wierzyć w swojego ulubieńca. Nieobliczalny Szkot nie miał jednak zamiaru rezygnować zawczasu z walki o tegoroczny mistrzowski tytuł. Po nieudanym początku sezonu, kiedy w czterech startach nie zgromadził ani jednego punktu, Colin wraca do walki. Teraz ma już na swoim koncie 20 punktów za zwycięstwa w Argentynie i teraz na Cyprze.

Zespół Forda ma dziś powody do radości. Sukcesem jest nie tylko zwycięstwo McRae, ale również trzecie miejsce Carlosa Sainza. Hiszpan dzięki czterem zdobytym punktom traci do wciąż prowadzącego w klasyfikacji MŚ kierowców Tommiego Makinena już tylko jeden punkt.

Obrońca tytułu mistrzowskiego Marcus Gronholm (Peugeot 206 WRC) stoczył na III etapie wspaniałą walkę o trzecią lokatę z Sainzem. Jednak tuż po zakończeniu 18. OS-u Fin wycofał się z rajdu z powodu kłopotów z układem paliwowym.

Niesmak po całej imprezie mógł pozostać jedynie po niezbyt sportowych "szachach" kierowców. McRae mimo, iż prowadził pod koniec wczorajszego etapu zwolnił na ostatnim oesie i przepuścił na prowadzenie Burnsa. Anglik pokonujący dziś jako pierwszy kamienistą trasę rajdu zmuszony był borykać się z licznymi utrudnieniami. Jadący za nim kierowcy mieli już oczyszczony przejazd. Można by sobie życzyć, by takich incydentów w rajdowym światku było w przyszłości jak najmniej.