Chcesz zarabiać 5 tys. zł miesięcznie? Lepiej to przeczytaj!

Powoli dobiega końca rok szkolny, a to oznacza, że tysiące gimnazjalistów stają właśnie przed poważnym dylematem - muszą zdecydować się na szkołę średnią, której wybór może mieć ogromny wpływ na ich karierę zawodową.

Co ciekawe, z roku na rok, uczniowie wykazują coraz mniejsze zainteresowanie liceami ogólnokształcącymi. Do łask wracają za to technika i szkoły zawodowe.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się szkoły oferujące kształcenie w kierunkach związanych z motoryzacją. Coraz więcej młodych ludzi planuje związać swoją przyszłość z obsługą samochodów.

Jak informuje Henryk Węgłowski - nauczyciel przedmiotów technicznych w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy - od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: "Technik pojazdów samochodowych" i "technik mechanik". Oba pozwalają podjąć pracę w zawodzie mechanika, który odwdzięcza się stosunkowo wysokimi zarobkami. Ze względu na duże zainteresowanie - podobnie jak Zespół Szkól Samochodowych z Legnicy - wiele podobnych placówek decyduje się też na utworzenie kierunku "mechatronik". Zapotrzebowanie na speców od samochodowej elektroniki lawinowo rośnie, absolwenci nie powinni więc mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.

Reklama

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nie tylko technika, ale też szkoły o profilu zawodowym, które otwierają drzwi do pracy w wymagających specjalistycznej wiedzy, acz dobrze płatnych zawodach takich, jak np. blacharz i lakiernik. Warto przypomnieć, że w dużych miastach, zarobki wykwalifikowanych blacharzy czy lakierników startują z pułapu 5 tys. zł. Dużym zainteresowaniem cieszy się też kierunek "operator obrabiarek CNC". Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów z rośnie z każdym rokiem, zarobki potrafią skusić niejednego absolwenta wyższej uczelni.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama