Były mistrz świata F1 będzie jeździł pikapem

Były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen, który w tym roku zadebiutuje w północnoamerykańskim cyklu wyścigowym NASCAR, w poniedziałek 4 kwietnia rozpoczyna pierwsze testy serii Truck.

Były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen, który w  tym roku zadebiutuje w północnoamerykańskim cyklu wyścigowym NASCAR, w poniedziałek 4  kwietnia rozpoczyna pierwsze testy serii Truck.

Raikkonen będzie jeździł pikapem z silnikiem o mocy ponad 700 KM z NASCAR Camping World Truck Series. Testy odbędą się w Gresham Motorsport Park, na półmilowej, owalnej trasie w Jefferson w stanie Georgia.

Samochód - Toyotę Tundrę przygotował Kyle Busch Motorsport, obecnie najlepszy zespół serii Truck. Kierowcy tej ekipy Kyle Busch i Kasey Kahne wygrali już dwa z trzech rozegranych wyścigów i zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji.

Raikkonen tylko na początku będzie startował w serii Truck, od połowy roku przejdzie do Nationwide. Fin nie rezygnuje także ze startów w rajdowych mistrzostwach świata, nadal współpracuje z teamem Citroena. 31-letni obecnie kierowca w 2007 roku wywalczył tytuł mistrza świata Formuły 1. Pod koniec 2009 roku team F1 Ferrari, którego Fin był zawodnikiem, zatrudnił Hiszpana Fernando Alonso (odszedł z ekipy Renault, gdzie jego miejsce zajął Robert Kubica).

Dla Raikkonena zabrakło miejsca we włoskim zespole, ale obowiązujący w 2010 roku kontrakt nie został zerwany. Fin nadal otrzymywał zagwarantowane wynagrodzenie, nie mógł się tylko związać z inną ekipą w F1. Dostał natomiast zgodę na starty w rajdowych mistrzostwach świata, nawiązał współpracę z Citroenen, do dyspozycji miał model C4 WRC - taki sam jak 7-krotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb.

W sezonie 2010 w rajdowych MŚ Raikkonen uplasował się na 10. Pozycji.