Astra OPC kontra panda 100HP

W miniony weekend w Warszawie odbyła się kolejna, ostatnia już eliminacja rajdowych samochodowych mistrzostw Polski dziennikarzy.

Zorganizowany przez Automobilklub Stołeczny Mak i Auto Klub Dziennikarzy rajd decydował o tytule mistrza Polski, bowiem trzy poprzednie eliminacje nie przyniosły rozstrzygnięcia. Do faworytów dziennikarskich rajdów, którzy startowali w całym tegorocznym cyklu, Roberta Magiery (astra GSi - miesięcznik WRC), Konrada Kwiatkowskiego (bmw 325 - Autoklub), Janusza Tychego (grande punto sport - TVP) i Jacka Jureckiego (panda 100HP - INTERIA.PL ) dołączył tym razem Jarosław Zabiega (Super Express), który wystartował bardzo mocnym oplem astrą GTC w wersji OPC.

I zapewne 240-konna niebieska astra wygrałaby cały rajd, gdyby nie błędy nawigacyjne, które spowodowały, że nie liczyła się w końcowej klasyfikacji. Jednak na kilku próbach Zabiega pokazał bardzo szybką i skuteczną jazdę.

O pierwsze miejsce do ostatniego odcinka specjalnego walczyła panda 100HP, astra GSi i grande punto. Ostatecznie minimalnie wygrała panda załogi Jurecki/Raszewski i to oni wywalczyli tytuł Rajdowego Mistrza Polski Dziennikarzy. Tegoroczne starty tej załogi wspierała Selenia, Fiat Auto Poland i Pirelli. Na drugiej pozycji sklasyfikowano grande punto teamu Tychy/Gawroński a na trzeciej astrę GSi załogi Magiera/Budyn.