Nie słyszy a wygrywa

Kobieta na motocyklu - to brzmi oryginalnie, a co dopiero wicemistrzyni!

Niesłysząca Monika Jaworska od tego sezonu robi karierę we Włoszech. Startując w Mistrzostwach Włoch Kobiet właśnie wywalczyła drugie miejsce.

Monika jeszcze w Polsce odnosiła same sukcesy. Rywalizując z mężczyznami w Mistrzostwach Polski zdobyła kolejno w 2004 roku 3 miejsce w pucharze Hondy CBR125 CUP, a w kolejnych latach - 4 miejsce w klasie Supersport 600.

Niestety takie wyniki nie przekonały krajowych sponsorów i nasza motocyklistka musiała skorzystać z propozycji włoskiego zespołu Play SKR Team. Już od początku sezonu stanęła w szranki z wieloletnią liderką Mistrzostw Włoch, Alessia Polita.

W ostatniej, decydującej rundzie na torze w Misano Monika została wypchnięta z toru przez rywalkę, lecz szybko pozbierała się i wróciła do walki na 9. pozycji.

Do końca wyścigu zdołała wyprzedzić 6 zawodniczek, co zagwarantowało jej 3.miejsce w tej rundzie i zarazem druga lokatę w generalce. Tym samym mamy wicemistrzynię Włoch, szkoda, że nie Polski...

Monika zamierza w przyszłym sezonie walczyć o motocyklowe Mistrzostwo Europy Kobiet.