Wyciszanie auta (15)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 2611

Re: Wyciszanie auta

Napisał(a): lubiekurczaki -

Zależy czy chcesz wyciszyć auto aby było w nim po prostu ciszej, czy chcesz to zrobić alby poprawić "pracę" systemu audio.

Wygłuszenie polega na oklejeniu wewnętrznych części karoserii samochodu specjalnymi samoprzylepnymi matami bitumicznymi.
Oklejenie grodzi silnika pod deską rozdzielczą oraz nadkoli, komory bagażnika z tylnymi nadkolami potrafi świetnie wyciszyć wnętrze, nie dochodzą niepożądane dźwięki wydechu, szumu kół oraz głośniejszej pracy silnika.

Jeżeli chodzi o system audio - to podczas montażu głośników w drzwiach należy założyć pod nie odpowiednie dystanse w celu stworzenia tak jakby "puszki" a resztę drzwi pod fabrycznymi boczkami wygłusza wyżej już wymienioną matą. Efekt jest piorunujący.

Zajmują się tym najczęściej firmy montujące CarAudio. Możliwe, że jeżeli nie chcesz montować systemu audio, że oferują samo wygłuszanie przestrzeni pasażerskiej.
W Krakowie polecam firmę MusicCar.

Napisał(a): wysysaczowiec -

Ostatnio wygłuszyłem cały bagażnik matami APP. Kot maty (25x50cm) to 6 zł - na bagażnik dokładnie starczyło 10 sztuk ;) Jest ciszej - zostały jeszcze boczki i podłoga pod siedzeniami pasażera ;)

Tak to wygląda ;)

4 godz. roboty (wyczyszczenie, odtłuszczenie, naklejenie przy podgrzaniu) ale IMO warto ;)

Załączniki:

Napisał(a): Gość -

wysysaczowiec Ostatnio wygłuszyłem cały bagażnik matami APP. Kot maty (25x50cm) to 6 zł - na bagażnik dokładnie starczyło 10 sztuk ;) Jest ciszej - zostały jeszcze boczki i podłoga pod siedzeniami pasażera ;)

Tak to wygląda ;)

0001PKDRUMIRDG8S
4 godz. roboty (wyczyszczenie, odtłuszczenie, naklejenie przy podgrzaniu) ale IMO warto ;)

Po co się wygłusza bagażnik? Pytam poważnie, choć przyszło mi na myśl - żeby jak wożę kogoś w nim, nie było słychać jak się wydziera ; )

Napisał(a): wysysaczowiec -

gość
Po co się wygłusza bagażnik? Pytam poważnie, choć przyszło mi na myśl - żeby jak wożę kogoś w nim, nie było słychać jak się wydziera ; )

Hehe ;) Ja wyciszałem bagażnik bo posiadam układ wydechowy przelotowy i przy dłuższej jeździe w trasie buczenie stawało się mało komfortowe. Teraz jest cicho :)

Dodatkowo chcę wygłuszyć maskę, boczki i podłoge ;) Będzie mega komfortowo ;) Zdam relacje kiedy zakończe prace ..

Napisał(a): Basia32 -

roocky Na ile skuteczne jest wyciszenie auta przez uzupełnienie jego izolacji akustycznej. Czy ktoś robił tego typu modernizacje w swoim wozie? A jeżeli tak to w jakim serwisie?

U mnie, w skodzie, takie wygłuszanie się sprawdziło. Zdecydowanie mniej ulicznych hałasów dociera do środka, dzięki czemu moja córcia już się nie budzi przy jakimś głośniejszym klaksonie, itp. Komfort jazdy zdecydowanie lepszy, a przecież tylko robione było wyciszenie uszczelek. Serwis, który wykonywał usługę, zdecydowanie mogę polecić.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Wyciszanie auta