SUZUKI BURGMAN 400-wasze opinie (15)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 20513

Re: SUZUKI BURGMAN 400-wasze opinie

Napisał(a): Gość -

Tak aktualnie posiadam 400 tke K1 (1999), bardzo fajny sprzęt, wygodny, dobrze się prowadzi, dość mało pali, skuteczne hamulce, silnik całkiem dynamiczny, do 140 rozpędza się płynnie i elegancko, bardzo przydatny hamulec postojowy.
Co do wad, to delikatnie poprawił bym przednie zawieszenie, bo chyba jest delikatnie za miękkie, małą pojemność kufra pod siedzeniem i dość duże spalanie oleju ( ważne żeby często kontrolować poziom !!! ).
Pozatym czysta przyjemność, ruszasz spod świateł zawsze pierwszy ;), przez korki przejeżdzasz bez problemów,
kanapa to czysta wygoda dla kierowcy i pasażera ( chwała konstruktorom za oparcia ), spokojnie radzi sobie z dalekimi wypadami, silnik dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem ( chłodzony cieczą) kiedy silnik się nagrzeje do ustalonej
przez producenta temperatury załącza się CHŁODNICA ! i przyjemnym dźwiękiem wentylatora w kilka chwil temperatura spada duzo ponizej granicy załączenia się urządzenia.
Bardzo wygodna kierownica, wszystkie przełączniki i załączniki ulokowane są w bardzo wygodnej pozycji.
Szczerze polecam!

P.s. bno doczytałem się że jeździłeś wcześniej ścigaczami.
Jeśli chodzi o porównanie wrażeń, to napewno w mniejsza dynamika i v-max,
ale za to np. dużo (jak dla mnie) wygodniejsza pozycja (oczywiście na dalsze podróże) i kształt przodu + szyba wyprofilowana w taki sposób, że powyżej 70 km/h wiatr kierowany przez profil szyby elegancko zmywa Ci krople deszczu z kasku, nie mokniesz tak napewno, pasażer także.
No i napewno kolosalna różnica to brak manualnej skrzyni biegów i sprzęgła. Odkręcasz manetke i jedziesz.
Może drażnic brak możliwości ruszenia z wyższych obrotów, bo Burgi rusza od bardzo małych.
No i hamulce, w obu rękach zintegrowane po prawej 70% przód i 30 tył, a po lewej na odwrót. nóżka odpoczywa.
Pozdrawiam

Gość dzieki za wypowieć. mozesz powiedzieć coś na temat spalania ,osiągach,jak się prowadzi,czy jest awaryjna,czy jest zwrotna itp...

Spalanie ok 4,5 l na 100 km. Osiągi to max jaki mi się udało osiągnąć to 155 km/h, prowadzi się bardzo dobrze, aczkolwiek przesiadając się z motocykla, trzeba się przyzwyczaić do kół niewielkiej średnicy ( 13''), jest dość zwrotny, jak narazie miałą tylko jedną "awarię" a mianowicię rozregulował mi się hamulec postojowy, nic pozatym, standardowe czynniki eksploatacyjne klocki, olej itp.

Gość cześć wszystkim,kilka dni temu zakupiłem burgmana 400 z 2000roku 22000km przebiegu,może mi ktoś doradzić jaki olej wlać do silnika

amsoil full synthetic 10w40 zarowno do silnika (1900ml)
jak i do napedu koncowego (okolo 200ml)

Gość Tak aktualnie posiadam 400 tke K1 (1999), bardzo fajny sprzęt, wygodny, dobrze się prowadzi, dość mało pali, skuteczne hamulce, silnik całkiem dynamiczny, do 140 rozpędza się płynnie i elegancko, bardzo przydatny hamulec postojowy.
Co do wad, to delikatnie poprawił bym przednie zawieszenie, bo chyba jest delikatnie za miękkie, małą pojemność kufra pod siedzeniem i dość duże spalanie oleju ( ważne żeby często kontrolować poziom !!! ).
Pozatym czysta przyjemność, ruszasz spod świateł zawsze pierwszy ;), przez korki przejeżdzasz bez problemów,
kanapa to czysta wygoda dla kierowcy i pasażera ( chwała konstruktorom za oparcia ), spokojnie radzi sobie z dalekimi wypadami, silnik dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem ( chłodzony cieczą) kiedy silnik się nagrzeje do ustalonej
przez producenta temperatury załącza się CHŁODNICA ! i przyjemnym dźwiękiem wentylatora w kilka chwil temperatura spada duzo ponizej granicy załączenia się urządzenia.
Bardzo wygodna kierownica, wszystkie przełączniki i załączniki ulokowane są w bardzo wygodnej pozycji.
Szczerze polecam!

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: SUZUKI BURGMAN 400-wasze opinie