Stłuczka samochodowa - jak sie zachować? (38)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 3357

Re: Stłuczka samochodowa - jak sie zachować?

Napisał(a): Gość -

najlepiej od razu w pysk
żartowałem
jak twoja wina to prubuj się dogadać jak tego drugiego to wołaj drogówke i najlepiej kogoś z ubezpieczalni albo niech gosc ci pisze oswiadczenie ze spowodował wypadek daty miejsca nr dowodu (wszystko co tylko mozna ) bo po samej polcji sprawca bedzie wezwany do ubezpieczyciela w celu potwierdzenia notki z policji i wtedy mówi ze był w szoku i wszystko było inaczej i sprawa ciągnie sie miesiącami

haha pierwsza wypowiedz w sam raz!! Ja mam to juz za sobą.Jechałam do córki kiedy na drodze gdzie odbywały sie roboty drogowe i co krok ograniczenie do 40km,przed światłami z całym impetem najechał na mnie no kto? facet!! Nogi uratowało mi w bagażniku koło zapasowe nie wspomnę o uszkodzeniu auta no i co najwazniejsze końcu dalszej jazdy.Wysiadajac tylko na to miałam ochotę aby go trzepnąc!! Uporczywie czekałam na policję aby mu wlepili mandat,choc on nieustannie podchodził bo chciał sie dogadać.Zaraz trzeba zawiadomić ubezpieczyciela i zabrac od policjantów protokół zdarzenia to jest potrzebne.Zapiszcie na wszelki wypadek szybko nr rej.pojazdu gdyby przypadkiem znudziło mu sie czekać na policjantów!!

jeżeli jakiś normalny człowiek, to zawsze można się dogadać..jeżeli jest wiadomo czyja to wina, jeżeli się kłócicie o to, kto spowodował wypadek to już lepiej zawołać policję i ona to rozstrzygnie [chociaż bywa, że kiedy nie wiadomo kto jest winny to mandat dostaje każdy], ale jeżeli to nic poważnego to zawsze można spisać numery samochodu, numer polisy, ewentualnie numer kontaktowy i sprawniej samemu wszystko załatwić

To różnie z ta drogówką bywa. miałem stłuczkę nie z mojej winy, wkurzyłem się na babkę wezwąłem policję, babak się do niczego nie przyznała , policja skierowała sprawę do sadu grodzkiego, skończyło się ugoda bo jakbym sie zaczął sadzić to szkoda moich nerówów i czasu i tyle widziałem odszkodowanie.

zawsze mam w skrytce samochodowej dwa czyste formularze (jeden dla sprawcy wypadku, drugi dla poszkodowanego) oraz długopis. Sam mimo, że jeżdżę długo nie spowodowałem nigdy żadnej stłuczki o wypadku nawet nie ma mowy, to na wszelki wypadek wożę zawsze te blankiety. Ludziska czasami popełniają błędy i dlatego zabezpieczam się. Na blankiecie są dane osobowe obydwu osób (sprawcy i poszkodowanego) nazwisko,imię,adres,nr.dowodu,pesel,numer polisy ubezpieczeniowej i adres oraz nazwa ubezpieczyciela i telefon (bardzo ważne). Później jest miejsce na opis wypadku oraz na odręczny szkic miejsca i wypadku. Pod spodem podpisy (czytelne) obydwu osób na każdym blankiecie oraz dobrze by było podpis oraz dane osobowe świadka. Po wypełnieniu takiego formularza można dochodzić odszkodowania wszędzie nawet przed sądem. Osobiście raz pomagałem okazyjnie jednej pani, którą chciał naciągnąć na odszkodowanie jeden facet ale kiedy pstryknąłem kilka zdjęć aparatem w tel. komórkowym i zaproponowałem jej wypełnianie formularza facet dał nogę. Osobiście dwukrotnie miałem zimową porą najechane na tył przez kierowców płci pięknej ale na szczęście mam hak holowniczy i dla mnie skończyło się tylko na wrażeniach po uderzeniu. Panie miały gorzej.

Ubezpieczenia komunikacyjne – Liberty Direct – Link4 – PZU
Ubezpieczenie Mini Assistance w pakiecie bez dodatkowych opłat. Zniżki z OC na AC. Szybka i pewna wypłata całej należnej kwoty odszkodowania.
Kup OC i AC - wygraj GPS lub DVD. Do 30% taniej niż u Twojego obecnego ubezpieczyciela.
Wszystko załatwisz nie wychodząc z domu - wystarczy zamówić darmową rozmowę
Sprawdź cenę nie czekaj na podwyżki!

www.best-kredyt.pl

Pomysł z wożeniem formularzy bardzo mi się podoba.
Mnie puściły nerwy kiedy doszło do stłuczki (nie z mojej winy).
W sumie dopiero w domu udało mi się uspokoić.
Okazało się na szczęście, że nie muszę nigdzie specjalnie łazić
i sobie z domu wyklikałam zgłoszenie do ubezpieczyciela.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Stłuczka samochodowa - jak sie zachować?