Jak uniknąć mandatu z fotoradaru ? (23)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 13444

Jak uniknąć mandatu z fotoradaru ?

Napisał(a): txdriver -

Ehh jak chyba każdy lubię czasem przygazować na drodze. Jak jest dobra i pusta droga to aż szkoda wlec się jak ślimak, no to cisnę. Już 2 razy dostałem za to najdroższe zdjęcie w życiu.
Czy można jakoś uniknąć złapania przez fotoradar ?
Czy kiedy już dostanę ten nieszczęsny mandat to czy istnieje szansa żeby się od tego wykręcić, lub chociaż obniżyć karę?

Re: Jak uniknąć mandatu z fotoradaru ?

Napisał(a): Gość -

jesli zrobi ci zdjecie z tylu samochodu,mozesz sie tlumaczyć ,że jechało was pieciu i nie jestes w stanie okreslic kto w danym momencie prowadził.Ty uczciwie chcesz wskazac sprawce,ale nie pamietasz kto prowadzil bo np.spałeś akurat

Są antyradary, urządzenia elektroniczne, których niby stosować nie można, ale... są wyjątki od reguły - Art. 132 i 134 prawa drogowego mówi wyraźnie, że z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa kierowcy takie urządzenia można stosować bez ograniczeń. Wcześniejsze wykrycie drogowego radaru zapobiega drogowym incydentom z uwagi na szybką informację mówiącą o konieczności zwolnienia zanim pojawi się radar. Sam radar pomimo, iż nie informuje kierowcy o konieczności zwolnienia, może jedynie współpracować z takim urządzeniem w celu informacji zwrotnej. Zapobiega to ewentualnym incydentom na drodze. W niektórych pojazdach na zachodzie urządzenia tego typu są już montowane fabrycznie.

txdriver
Ehh jak chyba każdy lubię czasem przygazować na drodze. Jak jest dobra i pusta droga to aż szkoda wlec się jak ślimak, no to cisnę. Już 2 razy dostałem za to najdroższe zdjęcie w życiu.
Czy można jakoś uniknąć złapania przez fotoradar ?
Czy kiedy już dostanę ten nieszczęsny mandat to czy istnieje szansa żeby się od tego wykręcić, lub chociaż obniżyć karę?

foto radar jest policjantem

gościu od jaknieplacicmandatow.pl , nie masz racji.
To co wypisujesz na swojej stronie to nieprawda. Fakt, nie ma obowiązku odbierania poleconych listów od nikogo, ale po 2 awizach jest skutek doręczenia, i to od każdej instytucji. Nie dotyczy tylko listów od osób prywatnych. Stosowne zapisy są w każdym kodeksie prawa.
Masz tam jeszcze kilka błędów merytorycznych na swojej stronie.

Napisał(a): mandatomnie -

Akurat w wypadku mandatów to ja mam rację, sorry.
Co z tego, że pismo od Straży lub ITD może zostać uznane za doręczone, skoro z tego nie wynikają żadne sankcje ? Wezwanie do przyjęcia mandatu lub wskazania kierującego nie niesie za sobą sankcji w przypadku braku odpowiedzi - w najgorszym wypadku dochodzi do sprawy sądowej, a tam się wygrywa w każdym przypadku. Co do innych błędów merytorycznych - słucham, chętnie je sprostuję, jeśli istnieją. Mam nadzieję, że każdy rozumie, iż nie mogę wprost napisać na stronie o wszystkich możliwych furtkach, gdyż to by było czyste danie wskazówek funkcjonariuszom - a tego nie chcę robić.
Niemniej pozdrawiam

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Jak uniknąć mandatu z fotoradaru ?