DYM Z POD MASKI ZAGOTOWANY ZBIORNIK OD CHłOdnicy (37)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 2446

DYM Z POD MASKI ZAGOTOWANY ZBIORNIK OD CHłOdnicy

Napisał(a): Gość -

Witam w Fiacie Bravo GT 1.8 jadąc poczułem zapach spalenizny z silnika i dym z prawej strony. Otworzyłem maskę a tam zagotował się płyn od chłodnic i coraz więcej go ubywało aż cały zbiornik się opróżnił. Co teraz mam zrobić, mechanik mówi że to uszczelka głowicy?? Co jeszcze może być tego powodem??
Pozdrawiam

Re: DYM Z POD MASKI ZAGOTOWANY ZBIORNIK OD CHłOdnicy

mechanik ma racje bedzie to uszczelak pod glowica albo co gorsza jezeli przegrzales silnik to pekla glowica . przy uszczelce mniej pracy i mniejsze koszta a przy glowicy no coz albo uzywana ktora i tak bedzie spawana albo pospawac ta co masz . tak czy tak trzeba rozbierac jezeli bedzie widac ze to ewidentnie uszczelak to wymienisz tylka ja i bedzie ok a jak nie to glowice do sprawdzenia szczelnosci sprawdzenie szczelnosci jakies 100zl

mechanik ma racje bedzie to uszczelak pod glowica albo co gorsza jezeli przegrzales silnik to pekla glowica . przy uszczelce mniej pracy i mniejsze koszta a przy glowicy no coz albo uzywana ktora i tak bedzie spawana albo pospawac ta co masz . tak czy tak trzeba rozbierac jezeli bedzie widac ze to ewidentnie uszczelak to wymienisz tylka ja i bedzie ok a jak nie to glowice do sprawdzenia szczelnosci sprawdzenie szczelnosci jakies 100zl

To uszczelka pod głowicą !!Kiepska sprawa . Jeśli szybko ubyło płynu to rozwaliłeś ją na amen .Na drugi raz nie ruszaj z kopyta na zimnym silniku . Sprawdzaj sumiennie płyn chłodniczy ( jego ubytki ) i bedzie git .Musiałeś go przegrzać skoro pękła głowica . A swoją drogą to jestem ciekaw jaki silnik masz w swoim Fiacie . Jeśli FIRE ,to jest to silnik nie do z...bania i jestem w wielkim szoku ,że udalo Ci sie go zarżnąć!!!

pamietajcie, ze moze to byc jeszcze peknieta tuleja cylindra, nie da sie tego ocenic w tej chwili, za malo danych, ale jak "mleczny" olej w silniku (a zwlaszcza na korku wlewu oleju i bagnecie) to moze byc wlasnie tuleja. Jezeli plyn sie zagotowal, i odkrecenie korka spowodowalo wykipienie plynu (cisnienie w zbiorniku wyrownawczym) a do tego sa w plynie slady oleju, to prawie na pewno tuleja. a wtedy to serdecznie wspolczuje. praktycznie remont kapitalny, a sa to koszty jak diabli. lepiej zalatwic drugi silnik, bo zostana jeszcze czesci na wymiane. i uwazac na mechanikow. kazdy pi...doli o glowicy, a nie chce im sie dokladnie sprawdzic co to jest. wmowia ci, ze to glowica, zrobia swoje, skasuja i oddadza auto po naprawie, a za chwile bedzie to samo, ale jak juz mu zaplacisz, to nawet jak wrocisz to ci moze powiedziec, ze kazales wymienic uszczelke pod glowica i spadaj. a podasz buraka do sadu w tym kraju? raczej nie. proces ze 3 lata, oplata w sadzie itd. itp

Gość po prostu woda dostala sie na cylindry i zaczela sie gotowac a to przez uszczelke pod glowica teraz czeka cie planowanie glowicy i dosc kosztowna robocizna

planowanie głowicy 45 zł bez faktury w Skierniewicach, robocizna plus materiały w serwisie Fiata też w Skierniewicach, tyle że do Fiata Punto II 2000 r. 1.2 8 V ok. 400 zł. Więc bez przesady, że koszty wielkie.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: DYM Z POD MASKI ZAGOTOWANY ZBIORNIK OD CHłOdnicy