OPEL VECTRA 2.0 1996 ROK CZY WARTO NA CO UWAżAć?? (20)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 609

OPEL VECTRA 2.0 1996 ROK CZY WARTO NA CO UWAżAć??

Napisał(a): Gość -

Witam mam okazję kupić Opla Vectre z 1996 roku silnik 2.0 benzyna.
Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze się sprawuje ten samochód czy byście go polecili i na co mam uważać w razie decyzji kupna.Jakie awarie się zdarzają?? Ogólnie podoba mi się ten samochód ma dosyć ładną linie jak na ten rocznik.
Pozdrawiam

Re: OPEL VECTRA 2.0 1996 ROK CZY WARTO NA CO UWAżAć??

No witam. Ja mam vectrę b 1.6 z 1996r. ale mogę powiedzieć, że wszystkie modele bez znaczenia z jakim silnikiem, trapią podobne przypadłości - a to kontrolki napinaczy pirotechnicznych pasów nawalają i wtedy wyłączają się razem z poduszką powietrzną i w razie wypadku nie zadziałają, a to silniczek krokowy ulega zabrudzeniu i obroty na biegu jałowym falują - niekiedy nawet dość sporo, a to z kolei zawór recyrkulacji spalin zacznie wadliwie działać... To takie główne drobiazgi ;P Ale jeśli chodzi o ten konkretny silnik, to jest to chyba najlepsza jednostka spośród wszystkich jakie trafiały do vectr (pomijając v6 od omegi). Dynamiczny - jeśli jest zadbany, to wyprzedzanie na "5" nie sprawia najmniejszych problemów. Spalanie tez nie najgorsze jak na taki litraż. Radze sprawdzić gdzie silnik był składany - jeśli w Turcji, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawory zostały wciśnięte byle jak i będzie brał olej. Więcej informacji - vectra klub polska. pozdrawiam

Opel Vectra mam Vectre z 1998 z silnikiem1,8 16v i faktycznie jest pare bolaczek typu kontrolki napinaczy pasow,oraz czeste awarie silniczka krokowego.Rowniez to w swoim oplu wymieniałem jak po za tym jezdze na gazie i nie narzekam ponoc silniki 1.6 sa lepsze jesli bys chciał załozyc instalacje gazowa.W miescie moj pali 11 ltr paliwa i 14ltr gazu.Tak po za tym b.wygodne autko i dobrze sie je prowadzi pozdrawiam.

Ja mam 2,0DTI i nie narzekam. Pada w nich pompa wtryskowa-moja juz po regenetarcji, sterownik abs dosc czesto ale da sie go naprawic domowym sposobem-tez to juz zrobilem. Poza tym jak w kazdym dieslu jak sie nieumiejetnie uzywa turbiny to mozna ja szybko zalatwic. EGR-lubi cieknac ale to norma. Poza tym jak na takie duze, ciezkie, wszechstronne auto to jest tanie, niezle wyglada i niewiele pali. Co do LPG w 1,6 to bym sie zastanawawial. Kumpel ma i same z tym problemy. Wg mnie podtlenek LPG dobrze znosza japonczyki. Z oplem to loteria. A jesli mieszkasz w duzym miescie to rzdze diesla. Taki 1,6, 1,8 to moze w 15l/100km sie zamknie:)

odnośnie gazu nie zgodzę się z tobą, co prawda posiadam VA z 93 z LPG II w silniku C16NZ i sprawuje się bardzo dobrze spalanie LPG; do 9,5l/100 w mieście, a w trasie udaje mi się ziejść nawet do 8l/100km, jesli chodzi o paliwo to cięzko powiedzieć bo używam do rozruchu i jak się gaz w trasie skończy... Kwestia gazu to w głównej mierze sprawa warsztatu, który zakłada instalacje. Jak sa papudraki to później nie wiadomo o co chodzi i dlaczego nie jedzie. Wcześniej miałem kadetta 1,3 z gaźnikiem, z LPG I i też nie było problemów z gazem mimo, ze silnik był już mocno zajeżdzony ( ciśnienie na tłokach: 9, 6, 4, 8).
Pozdrawiam

Też mam vectrunie 1996 ale z silnikiem 1,6. Jestem bardzo zadowolony z auta mimo że ma już grubo ponad 200 tys.
Oczywiście ma swoje drobne elektryczne bolączki (opisane powyżej) ale w końcu auto ma już ponad 11 lat :). Wszystkie usterki zawsze były drobne, łatwe i co najważniejsze nie drogie w usunięciu. Dostępność części nowych jak i używanych jest ogromna. Auto nigdy nie stanęło w trasie. modele z lat 95-97 mają kłopoty z rdzą na tylnich nadkolach. W sumie wybór na zakup vectry jest bardzo trafny. Uważąm że będziesz zadowolony.

PS > Przed zakupem używanego auta udaj sie z właścicielem na przegląd techniczny, tam dokładnie ci opiszą w jakim stanie jest wóz. wydasz 100 150 zł a zaoszczędziesz setki.

Posiadałem taki samochód przez 6 lat. Kupiłem go całkowicie nowego z salonu i już po 2 miesiącach miałem problemy z poduszkami powietrznymi, kontrolka na pulpicie oświecała sie systematycznie co 2 miesiące po 3 latach posiadania tego samochodu zrezygnowałem z serwisowania i dałem sobie spokój gdyż do świecenia kontrolki sie przyzwyczaiłem. Ponadto gdy samochód miał już dwa lata został wymieniony w nim mechanizm różnicowy ponieważ podczas jazdy sie rozsypał... następnym bardzo drażniącym mnie tematem była korozja samochodu. W niesamowitym tempie zostawał on pożerany przez rdze, a chciałbym napomnieć iż samochód był cały czas garażowany a w zimnie przed wjazdem do garażu zawsze pył opłukany z soli i śniegu. Nie będę pisał więcej uwag na temat tego samochodu bo jest ich o wiele wiecej. Samochód był z 1999roku. Pozdrawiam i definitywnie odradzam zakup takiego samochodu.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: OPEL VECTRA 2.0 1996 ROK CZY WARTO NA CO UWAżAć??