Schumacher na czele, Kubica 13.

Michael Schumacher (Ferrari) wygrał niedzielną Grand Prix Chin, która odbyła się w Szanghaju, 16. eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Na dwa wyścigi przed zakończeniem sezonu Niemiec został nowym liderem klasyfikacji kierowców.

"Schumi" wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala Hiszpana Fernanda Alonso i Włocha Giancarla Fisichellę (obaj Renault). Niemiec i Hiszpan mają w klasyfikacji generalnej tyle samo punktów (116), ale Schumacher wygrał siedem wyścigów, przy sześciu zwycięstwach Alonso i dlatego jest liderem.

Polak Robert Kubica (BMW Sauber) ukończył zawody na 13. miejscu, choć w pewnym momencie był nawet piąty. Zły dobór ogumienia przy pierwszym zjeździe do boksu spowodował jednak, że młody krakowianin spadł w klasyfikacji.