Rosberg najszybszy. Hamilton cofnięty

Wicelider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP został przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim cofnięty o pięć pozycji startowych za wymianę skrzyni biegów.

Sobotnie kwalifikacje wygrał jego partner z teamu Niemiec Nico Rosberg, a Hamilton miał pecha - podczas Q2 na skutek zablokowania się hamulców uderzył w barierę i rozbił bolid.    Zawodnikowi nic się nie stało, ale uszkodzeniu uległa skrzynia biegów, którą trzeba było wymienić. To spowodowało, że zawodnika cofnięto z 15 na 20 pozycję startową.

Wyścig o Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14.

Obaj kierowcy teamu Mercedes GP - Rosberg i Hamilton w tym roku zdecydowanie prowadzą w MŚ. Rosberg wygrał dotychczas trzy wyścigi, pięć zwycięstw ma na koncie Hamilton. Jedno, szczęśliwe, odniósł Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla, gdy w GP Kanady w Montrealu na dwa okrążenia przed metą wyprzedził prowadzącego Rosberga, który miał problemy z samochodem.