Lewis Hamilton po raz 33!

​Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem samochodowych mistrzostw świata Formuły 1 Grand Prix Malezji na torze w Sepang. Drugi był broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel, a trzeci jego rodak Nico Rosberg.

Ze względu na opady deszczu organizatorzy przesunęli o pół godziny początek kwalifikacji do drugiego w tym sezonie wyścigu o mistrzostwo świata.

Hamilton, jadący bolidem Mercedes, przejechał okrążenie w czasie 1.59,431. Czterokrotny mistrz świata Vettel (Red Bull Racing) tym razem nie zdołał wywalczyć pole position, przegrywając rywalizację z Hamiltonem o 0,055 s.

Kolejny Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP) zanotował czas 2.00,050 i zdystansował Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari) - 2.00,175.

Piąty był Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull Racing) - 2.00,541, a szósty Fin Kimi Raikkonen (Ferrari) - 2.01,218.

Vettel także w inaugurującym sezon wyścigu Grand Prix Australii 16 marca w Melbourne wystartował z drugiej pozycji.    To 33 pole position Hamiltona w karierze i 101 teamu Mercedes.

Brytyjczyk zrównał się pod tym względem z czterokrotnym mistrzem świata Francuzem Alainem Prostem i nieżyjącym już Brytyjczykiem Jimem Clarkiem, który zdobył tytuł dwa razy.    W pierwszym wyścigu sezonu 2014 triumfował Rosberg przed Duńczykiem Kevinem Magnusonem i Brytyjczykiem Jensonem Buttonem (obaj McLaren).  Vettel nie ukończył zawodów.