Kubica ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem startował Robert Kubica w oficjalnych treningach przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Chin na torze w Szanghaju.

Podczas pierwszej sesji Polak miał ósmy czas, a najszybszy okazał się testowy kierowca Williamsa - Austriak Alexander Wurz.

Kubica pokonał okrążenie toru (5,451 km) w czasie 1.38,062, podczas gdy Wurz uzyskał rezultat 1.35,574 (przeciętna prędkość 205,324 km/godz). Drugi czas zanotował inny kierowca testowy - Brytyjczyk Anthony Davidson (Honda) - 1.35,591, a trzeci wynik uzyskał również brytyjski kierowca Jenson Button (Honda) - 1.37,291.

Prowadzący w klasyfikacji mistrzostw świata Hiszpan Fernando Alonso (Renault) nie wziął udziału w pierwszym treningu, a jego najgroźniejszy rywal Niemiec Michael Schumacher (Ferrari) zanotował czwarty rezultat - 1.37,712.

W drugiej sesji treningowej wystartowali już wszyscy kierowcy, na torze pojawiło się więc 29 bolidów. Najszybszy ponownie był Alexander Wurz (1:35.539), który wyprzedził testowych kierowców BMW, Sebastiana Vettela (1:35.579), i Hondy, Anthony'ego Davidsona (1:35.714).

Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Ferrari: Felipe Massa (1:36.599) i Michael Schumacher (1:36.641). Tuż za Schumacherem uplasował się Fernando Alonso (Renault, 1:36.739).

Robert Kubica wyraźnie oszczędzał bolid i pokonał w sumie tylko pięć okrążeń toru uzyskując czas 1:39.217, co okazało się 22. rezultatem. Mniej od Polaka jeździł tylko Kimi Raikkonen, który przejechał cztery "kółka" uzyskując najlepszy czas 1:39.179 (21. pozycja).

Jutro o godzinie 8.00 polskiego czasu rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu.