Kubica za Hamiltonem na treningu przed GP Korei Płd.

Robert Kubica z teamu Renault zajął drugie miejsce na pierwszym treningu przed wyścigiem o Grand Prix Korei Południowej. Na śliskim torze Yeongam przegrał tylko z byłym mistrzem świata Formuły 1 Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem. Różnica czasu - 0,081 s.

Na trzeciej pozycji, na trudnej i wymagającej od kierowców sporych umiejętności nawierzchni, uplasował się Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP-Petronas), który do Hamiltona (McLaren-Mercedes) stracił 0,265 s.

Kubica nie tylko osiągnął bardzo dobry rezultat jednego okrążenia, ale również zmierzono mu najwyższą prędkość na najdłuższej prostej toru - 316,6 km/godz. Minimalnie w tej klasyfikacji wyprzedził broniącego tytułu Jensona Buttona (W.Brytania/McLaren-Mercedes) 316,5 i Hamiltona 315,1.