Kubica Rajdową Osobowością Roku 2010

Robert Kubica został zwycięzcą rankingu włoskiego plebiscytu portalu "rallylink.it" na Rajdową Osobowość Roku. Polak uzyskał ponad 30 procent głosów i był to najwyższy wynik. Z nieznaczną stratą na drugim miejscu uplasował się ulubieniec kibiców, Luca Pedersoli.

Popularny w Italii portal "www.rallylink.it" podał wyniki głosowania na Rajdową Osobowość Roku. Najwięcej poparcia (30,79 %) uzyskał Robert Kubica. Robert tym sposobem podsumował tegoroczny, dobry sezon w rajdach WRC. Polak wywalczył w tym roku wicemistrzostwo Włoch w kategorii aut napędzanych na jedną oś, zaliczając przy tym udane występy za kierownicami Renault Clio R3 oraz Renault Clio Super 1600.

Tuż za Kubicą uplasował się Luca Pedresoli, który stracił do Roberta niewiele ponad pół procenta. Zwycięzca 61. Rajdu Polski (2004 r.) wygrał tegoroczną edycję prestiżowego Trofeo Rally Asfalto. Dopiero trzeci wynik uzyskał mistrz Włoch, Paolo Andreucci.

Poza podium znalazł się najlepszy kierowca Starego Kontynentu, Luca Rossetti. Andrea Crugnola dzięki uzyskaniu 28,48 % głosów zwyciężył w głosowaniu na najbardziej obiecującego kierowcę. 21-latek będzie startował w nadchodzącym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Młody Włoch usiądzie za kierownicą Forda Fiesty R2 w ramach Akademii WRC, do której dostał się po wyłonieniu z programu Pirelli Star Driver.