Jak oceniasz start Kubicy?

Robert Kubica z teamu BMW-Sauber zajął czwarte miejsce w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, czwartej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej Polak jest już trzeci!

Drugie zwycięstwo w sezonie wywalczył na torze Catalunya pod Barceloną Fin Kimi Raikkonen z Ferrari.

Raikkonen, broniący w tym sezonie tytułu mistrza świata, wyprzedził kolegę z zespołu Ferrari - Brazylijczyka Felipe Massę i Brytyjczyka Lewisa Hamiltona z McLaren.

Na 21 okrążeniu doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Heikki Kovalaine z McLaren-Mercedes jadąc z prędkością około 200 km/h stracił panowanie nad bolidem (pęknięta lewa przednia opona) i uderzył w barierę z opon. Fin został przetransportowany do szpitala. Był przytomny.

Do mety dojechało jedynie 9 bolidów po serii wypadków i awarii.