Hamilton z pole position, Kubica piąty

Faworyt gospodarzy Lewis Hamilton z McLarena-Mercedesa zdobył pole position przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii, dziewiątej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1, która odbędzie się na torze Silverstone.

Drugi czas decydującej sesji kwalifikacyjnej uzyskał Fin Kimi Raeikkoenen z Ferrari, który w ostatnią niedzielę zwyciężył w Grand Prix Francji. Miejsca w drugiej linii startowej zajmą ich partnerzy z zespołów: Hiszpan Fernando Alonso z McLarena-Mercedesa oraz Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari.

Tuż za nimi rozpocznie wyścig Robert Kubica z BMW Sauber, a za plecami Polaka znajdzie się Niemiec Ralf Schumacher z Toyoty. Natomiast pierwszy kierowca ekipy BMW-Sauber Niemiec Nick Heidfeld został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Po ośmiu startach w sezonie w MŚ kierowców prowadzi Hamilton z dorobkiem 64 punktów, przed Alonso 50. Za nimi sklasyfikowani są zawodnicy Ferrari: Massa - 47 i Raeikkoenen - 42. Piąte miejsce zajmuje obecnie Heidfeld - 30, a szósty jest Kubica - 17 punktów.