Formuła 1: Lewis Hamilton (znów) z pole position

Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP zdobył pole position przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir. Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyk był najszybszy także na trzecim, ostatnim treningu.

Hamilton, lider klasyfikacji generalnej MŚ, triumfował w kwalifikacjach po raz czwarty z rzędu w tym sezonie i 42. w karierze.

Za nim do niedzielnego wyścigu, który rozpocznie się o godzinie 17 czasu polskiego, wystartują dwaj Niemcy: czterokrotny czempion F1 Sebastian Vettel (Ferrari) i Nico Rosberg (Mercedes GP).

Na czwartej pozycji uplasował się Fin Kimi Raikkonen (Ferrari). Piąte miejsce zajął jego rodak Valtteri Bottas, zaś szóste - inny kierowca Williamsa, Brazylijczyk Felipe Massa.

Rok temu w Bahrajnie zwyciężył Hamilton przed Rosbergiem, a na trzeciej pozycji uplasował się wówczas Meksykanin Sergio Perez (Force India).

Po trzech tegorocznych wyścigach Formuły 1 Hamilton prowadzi z przewagą 13 punktów nad Vettelem i 17 punktów nad Rosbergiem.