F1 - GP Australii: Panis stracił 3 punkty

Wyniki Grand Prix Australii, 1. eliminacji MŚ Formuły 1, zostały zmienione ponad cztery godziny po zakończeniu wyścigu, kiedy to Olivier Panis i Jos Verstappen zostali ukarani za wyprzedzanie przy żółtych flagach.

Francuz Panis, który wywalczył 4. miejsce dla BAR, i Holender Verstappen (9. na mecie) otrzymali 25-sekundowe kary, po stwierdzeniu naruszenia przez nich przepisów przez stewardów.

Kary zostały dodane do ich końcowych czasów, co zmieniło kolejność pierwszej "6", a w konsekwencji także klasyfikacji MŚ.

Panis spadł na 7. miejsce tracąc trzy punkty. Nick Heidfeld (Sauber) awansował na piątą, a Heinz-Harald Frentzen (Jordan) na szóstą lokatę. Fiński debiutant Kimi Raikkonen w swoim debiucie dla Saubera wywalczył w ten sposób jeden punkt.