15. miejsce Raeikkoenena w debiucie w NASCAR

Były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raeikkoenen zajął w amerykańskiej miejscowości Concord piętnaste miejsce w swoim debiucie w wyścigach NASCAR.

Raeikkoenen nie był zadowolony ze startu. Nie ustrzegł się kilku błędów. Na trzecim zakręcie uszkodził swoją Toyotę, nie zjechał także na czas do pit stopu.

Wyścig w Concord (stan Północna Karolina) wygrał Kyle Busch i był to jego 97 triumf w wyścigach NASCAR.

Zdecydowanie lepiej wiodło się Raeikkoenenowi w zawodach Formuły 1. W 2007 roku wywalczył tytuł mistrza świata. Przez dziewięć lat startował w barwach Saubera, McLarena i Ferrari. W sumie wygrał osiemnaście wyścigów i 62 razy stanął na podium imprez Grand Prix.

Co Fin będzie robił w najbliższej przyszłości jest przedmiotem wielu spekulacji - czy będzie nadal startował w wyścigach NASCAR, rajdach czy też powróci do Formuły 1. - Nie mam wielkich planów, właściwie to nie wiem w co zaangażuję się w następnym roku"- powiedział 31-letni kierowca.